Przejdź do treści

Doradztwo restrukturyzacyjne

Doradztwo restrukturyzacyjne i upadłościowe to usługa, która wymaga interdyscyplinarnych kompetencji z różnych działów prawa i ekonomii. Udzielana przez specjalistów pomoc w zadłużeniu bardzo często jest działaniem ostatniej szansy dla przedsiębiorstwa, dlatego skuteczny prawnik powinien łączyć strategiczne spojrzenie z analityczną wnikliwością. Doradca restrukturyzacyjny – poza pełnieniem roli dotychczasowego syndyka – zajmuje się także nadzorem sądowym oraz zarządzaniem masą upadłościową. Fachowo przeprowadzone postępowanie restrukturyzacyjne, może zapobiec upadłości spółki, zarówno kapitałowej, jak i osobowej. Zadaniem prawnika jest utworzenie planu działania i restrukturyzowania majątkiem przedsiębiorstwa oraz pomoc w prowadzeniu negocjacji z wierzycielami. Racjonalne spłacenie zadłużenia pozwala na stabilność finansową przedsiębiorstwa. Złożenie wniosku o upadłość i ogłoszenie upadłości spółki, w tym jawnej, akcyjnej czy cywilnej, to ostateczne rozwiązanie podejmowane w sytuacjach zupełnej niewypłacalności i braku możliwości redukcji długu. Doradztwo upadłościowe jest nieodzownym elementem wspierającym działania kończące funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Świadczone przeze mnie usługi prowadzenia przygotowanych likwidacji pre-pack stanowią ciekawą alternatywę. Zabieg ten polega na wykupieniu przedsiębiorstwa lub jego części przez inwestora, dzięki czemu przedsiębiorstwo nie zostanie utracone przez dłużnika. Uzgodnienie warunków umowy między stronami pozwala na złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości spółki wraz z ofertą kupna proponowaną przez inwestora. Pre-pack to sposób na szybsze zbycie majątku i zaspokojenie wierzycieli.

Restrukturyzacja czy upadłość?

Redukcja długu?

Naprawa przedsiębiorstwa?

Wykup oddłużonego przedsiębiorstwa?

Powyższe usługi doradztwa restrukturyzacyjnego oferuję w ramach kompleksowej obsługi przedsiębiorców i menedżerów.

Skuteczne doradztwo zapewni spokój i realną perspektywę restrukturyzacji w zbudowanym z rozmysłem scenariuszu.
Daj szansę swojej firmie i sobie.

Doradztwo upadłościowe

Fachowo przeprowadzone postępowanie restrukturyzacyjne, może zapobiec upadłości spółki, zarówno kapitałowej, jak i osobowej. Zadaniem doradcy restrukturyzacyjnego jest utworzenie planu działania i restrukturyzowania przedsiębiorstwa oraz pomoc w prowadzeniu negocjacji z wierzycielami. Złożenie wniosku o upadłość i ogłoszenie upadłości spółki, w tym jawnej, akcyjnej czy cywilnej, to ostateczne rozwiązanie podejmowane w sytuacjach zupełnej niewypłacalności i braku możliwości redukcji długu. [expander_maker id=”1″ more=”czytaj więcej” less=”czytaj mniej”] Doradztwo upadłościowe jest nieodzownym elementem wspierającym działania kończące funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Świadczone przeze mnie usługi prowadzenia przygotowanych likwidacji pre-pack stanowią ciekawą alternatywę. Zabieg ten polega na wykupieniu przedsiębiorstwa lub jego części przez inwestora, dzięki czemu przedsiębiorstwo może być w pełni zachowane. Uzgodnienie warunków umowy między stronami pozwala na złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości spółki wraz z ofertą kupna proponowaną przez inwestora. Pre-pack to sposób na szybsze zbycie majątku i zaspokojenie wierzycieli. [/expander_maker]

Usługi doradztwa restrukturyzacyjnego

Wachlarz usług, które oferuję w ramach doradztwa restrukturyzacyjnego jest spory – stosownie do sytuacji wspomogę Cię w:

  • wyborze najlepszej ścieżki restrukturyzacji,
  • otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego, w tym uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego,
  • zgłoszeniu wniosku o ogłoszenie upadłości,
  • przeprowadzeniu przygotowanej likwidacji (pre-pack),
  • odzyskaniu wierzytelności od niewypłacalnego dłużnika,
  • zawarciu układu z wierzycielami i negocjacjach z wierzycielami.

Kiedy warto skorzystać z restrukturyzacji przedsiębiorstwa?

Restrukturyzacja działalności gospodarczej to rozwiązanie polegające na przekształceniu struktur firmy. Zmianie mogą podlegać aktywa, pasywa, czy skład organizacyjny. Proces ten ma na celu uratowanie prowadzonej firmy przed upadłością i egzekucją. Dzięki restrukturyzacji spółki poprawie ulegnie nie tylko płynność finansowa, ale ogólne działanie przedsiębiorstwa. Kiedy zatem warto skorzystać z tego rozwiązania? [expander_maker id=”1″ more=”czytaj więcej” less=”czytaj mniej”] Kroki w stronę restrukturyzacji w firmie zazwyczaj stawiane są w momencie, w którym sytuacja przedsiębiorstwa cechuje się tendencją spadkową, nie radząc sobie z zadłużeniem. Odpowiednio przeprowadzona restrukturyzacja firmy pozwoli na zwiększenie jej konkurencyjności i ochronę interesów wierzycieli. Kolejnym, najczęstszym powodem podejmowania takiej decyzji o zmianach, są toczące się już procesy egzekucyjne. Restrukturyzacja firmy (np. jednoosobowej czy spółki cywilnej lub z o.o.) zatrzymuje aktualną egzekucję i zapobiega rozpoczynaniu się nowych postępowań. Pojawił się problem niewypłacalności? Nie warto zwlekać — zaufaj doświadczonemu doradcy restrukturyzacyjnemu i uratuj swój biznes! [/expander_maker]

Doświadczenie w zakresie doradztwa restrukturyzacyjnego

Mimo, że prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe jest stosunkowo nową dziedziną, to posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie restrukturyzacyjnym. Skutecznie pomogłem wielu przedsiębiorcom uratować ich biznes i zapobiec złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości firmy. Z przyczyn oczywistych nie mogę podać tu listy firm, na rzecz których świadczyłem usługi. Swoją wiedzą z zakresu prawa upadłościowego i pomocy prawnej dzielę się na blogu oraz w publikacjach prasowych. 

Chcesz rozwiązać swój problem z długami? Zaufaj doświadczonemu doradcy – skorzystaj z profesjonalnych usług znawcy prawa upadłościowego i likwidacji pre-pack.